Najděte si dovolenou...

Kurzovní lístek

Kurzy ČNB vydané dne 12.4.2024

EUR EUR 1 EUR | 25,330 CZK
GBP GBP 1 GBP | 29,651 CZK
TRY TRY 100 TRY | 73,569 CZK
USD USD 1 USD | 23,782 CZK

všechny kurzy a online převodník měn »    

Spolupracujeme

Španělská slovesa -ir

Španělskápravidelná slovesa s koncovkou IR

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Turistické pasti na dovolené

Plánování dovolené je vzrušující, ale může to také být náročné a stresující. Není nic horšího, než když vám něco na vaší dovolené pokazí zážitek. A právě turistické pasti jsou jednou z nejčastějších věcí, které mohou vaši dovolenou otrávit. Proto jsme pro vás připravili seznam nejvíce rozšířených turistických pastí, na které byste měli být připraveni.

Na co si dát pozor na dovolené u moře?

Dovolená u moře je snem mnoha lidí, ale bohužel, i tady se mohou vyskytovat různé turistické pasti. Zde je pár tipů, jak se jim vyhnout.

Pozor na přemrštěné ceny v plážových barech

Mnoho plážových barů a restaurací nabízí návštěvníkům nejen nádherný výhled, ale také dražší ceny. Pokud chcete ušetřit, vyhněte se plážovým barům na nejpopulárnějších místech a raději si najděte méně turistické restaurace v blízkosti pláže.

Snažte se vyhnout sezoně

V sezoně jsou pláže přeplněné a ceny ubytování a služeb vysoké. Pokud je to možné, plánujte svou dovolenou mimo hlavní sezónu. Budete mít více prostoru a ceny budou pravděpodobně nižší.

Vyhněte se rušným plážím

Některé pláže jsou velmi rušné a hlukem přetékají. Pokud chcete užít si klidné odpočinkové dny, vyberte si méně známé pláže, které nejsou přeplněné turisty.

Pozor na úplatky

V některých zemích se může stát, že budete žádáni o úplatek při řešení určitých věcí. Pokud vás někdo požádá o úplatek, odmítněte to a raději se poraďte s místními orgány.

Buďte opatrní s vodou

Mořská voda může být někdy klamavá a nebezpečná. Pokud neznáte podmínky na pláži, mějte se na pozoru před proudy a velkými vlnami. Když se koupete, dejte pozor na své zdraví a zároveň nezanedbávejte ekologické chování - např. nevysypávejte odpadky do moře.

... a pár obecných rad, které platí po celém světě

Nepřehlížejte recenze na internetu

Internet je plný užitečných informací a recenzí od lidí, kteří již měli podobnou zkušenost s vaší cílovou destinací. Před odjezdem se proto vyplatí pročíst si co nejvíce recenzí, aby vám nic neuniklo a nezklamalo vás to na místě.

Neplánujte svou dovolenou příliš pevně

Když plánujete dovolenou, je důležité mít jasnou představu o tom, co chcete vidět a zažít, ale zároveň nezapomínejte na flexibilitu. Nechte si prostor na neočekávané překvapení a spontánní rozhodnutí.

Vyhněte se turistickým pastem

Bohužel, mnoho turistických destinací je plných různých turistických pastí. Tyto pasti vám mohou přijít nevinné, ale většinou vás stojí hodně peněz a nejsou to skutečně autentické zážitky. Vyhněte se podobným pastem a raději se soustřeďte na skutečnou kulturu a tradice destinace, kterou navštěvujete.

Buďte opatrní s penězi a cennostmi

Je důležité chránit své cennosti a peníze, aby nebyly vystaveny riziku krádeže nebo ztráty. Snažte se mít vždy dostatek hotovosti, abyste nemuseli vyměňovat peníze na neznámých místech. Navíc mějte cennosti a doklady v bezpečí a nevystavujte je na odiv.

Buďte ohleduplní k místním

Pokud chcete získat skutečný zážitek z kultury a tradic místních, pak se musíte chovat s respektem a ohledem. Snažte se respektovat místní zvyklosti a kulturu a dodržujte místní pravidla a zákony.

S těmito tipy se můžete vyhnout mnoha turistickým pastem na dovolené a užít si tak klidnou a příjemnou dovolenou plnou relaxace a zážitků.

Pojďte si vybrat vaši vysněnou dovolenou u moře »